Barion Pixel

A mai blogban arról beszélek, hogy milyen költségei vannak egy webshop elindításának és mennyi pénzre van szükséged, hogy megnyithasd és elindíthasd az online boltod.

Sok kérdést kapok arról, hogy mire kell számítani a költségekkel kapcsolatban mikor elkezdesz online vállalkozni. Hogyan számolj, hogyan matekolj és mennyi pénzre van szükséged az online értékesítéshez. 

Két részre osztom!

Ketté választom a webáruház elindításának költségét és a webáruház üzemeltetésének a költségeit (A webáruház üzemeltetésről szóló videómat ITT nézheted meg)

Lelkes titánként alig várod, hogy elindíthasd a webáruházad és neki láss az online értékesítésnek, viszont sok kérdésed van azzal kapcsolatban, hogy milyen költségeid fognak felmerülni. 

Kezdjük az elején: 

Domain + Tárhely:

Ahhoz, hogy legyen hova felhúznod a weboldalad vagy webáruházad, szükséged lesz egy domain névre és egy tárhelyre. Ennek értelemszerűen van egy költsége. Attól függően, hogy hol szeretnéd megvásárolni ez a költség valahol 5-20.000 Ft között lehet. A domain név lényegében a www.atewebáruházadneve. hu a tárhely pedig ahol tartod a webshophoz tartozó fájlokat és a szerver elérés ahonnan megjelenik az online boltod. Ez az első olyan költség amivel szembesülni fogsz.

Webáruház motorok:

Három féle webáruház motort különböztetünk meg:

  1. A bérelhető webáruházakat, Magyarországon ilyen például az UNAS és a Shoprenter, külföldön a legismertebb pedig a Shopify. A bérelhető webáruházak havidíjas rendszerben működnek. Ezt minden hónapban fizetned kell ahhoz, hogy a webáruházad működjön.
  2. WordPress + WooCommerce webáruház motor. Egyszeri minimális költség, ezután viszont nem lesz havi felmerülő költséged a webáruház motorral kapcsolatban. Mivel semmi sincsen “költség” nélkül, a wordpress esetében nem egy kész sablon webáruházat kapsz ahova csak feltöltöd a képeidet, hanem neked kell megépíteni azt. (Természetesen vannak ehhez is sablonok, mind ingyenes mind fizetős, ami megkönnyíti a dolgod) Az Online Értékesítési Akadémiában részletesen megtanítjuk ezt a diákoknak, így nem csak saját maguknak, de akár másoknak is tudnak majd weboldalakat és webáruházakat építeni.
  3. Saját fejlesztésű webáruház: Mikor valamilyen különleges igény merül fel a vállalkozónál akkor van olyan opció, hogy lefejleszse vagy lefejlesztessen egy webáruházat. Ebben az esetben sajátja lesz a webáruház motor. Ebben az esetben van egy több százezres vagy akár milliós fejlesztési költség, illetve a későbbiekben különböző update-k és fejlesztések szükségesek lesznek, hogy plug-inekkel összelehessen kötni.

Mit tanácsolok ha kezdő vagy?

Ha még csak ismerkedsz a webáruházakkal, akkor javaslom, hogy tanuld meg a weboldal és webáruház építés folyamatát, hogy a későbbiekben átlásd azt, hogy hogyan épül fel az online boltod, illetve ha hibák merülnek fel működés közben, akkor ne kerülj kiszolgáltatott helyzetbe. Ezalatt azt értem, hogy tudd magad megoldani az esetleges problémákat és ne kelljen mindig mástól függened.

Ha nem akarsz tanulni!

Abban az esetben, ha valaki nem akarja megtanulni a webáruház építés folyamatát, lehetősége van megcsináltatni a webáruházát. Ebben az esetben felbérel egy csapatot aki megcsinálja és kulcsra készen átadja a webáruházat, ahova már csak a termékeket kell feltölteni és indulhat is az értékesítés. Ennek a költsége a 100.000 Ft-tól a több millió forintig terjedhet, megintcsak attól függően, hogy milyen igényekkel rendelkezel és mit kérsz a fejlsztőktől.

Az én tapasztalatom

Én indítottam már webáruházat 50.000 Ft-ból, de volt olyan, hogy több millió forintot fizettem azért, hogy elkészüljön egy komplex online shop. Az Akadémiában én arra tanítalak meg, hogy minimális költségen 50.000 Ft- ot nem meghaladó összegben hogyan tudsz felépíteni egy működő webáruházat. A cél, hogy minél hamarabb elkezdj bevételt generálni és majd a profitodból tudj fejleszteni. Természetesen, ha van rendelkezésre álló tőkéd akkor az sok esetben meggyorsítja a folyamatot, de én annak a híve vagyok, hogy előszőr tanuljuk meg az alapokat és lássuk át, hogy mit is üzemeltetünk. Ez az előnyödre fog válni a későbbiekben is, mikor embereket bízol meg különböző feladatokra, tudni fogod, hogy mit várhatsz el tőlük!

Ha szeretnél elindulni az online értékesítés útján az alábbi gombra kattintva találod meg az Online Értékesítési Akadémiáról a részleteket!

El kell fogadnunk, hogy az évek telnek és az idő változik. Az online értékesítés egy olyan tudás ami segít neked is haladni az idővel!

Légy te is az Online Értékesítési Akadémia diákja!

El kell fogadnunk, hogy az évek telnek és az idő változik. Az online értékesítés egy olyan tudás ami segít neked is haladni az idővel!

Légy te is az Online Értékesítési Akadémia diákja!